KONTAKTY

Vinařství František Polách
691 56 Hrušky
Na rybníčku 222
Tel.: 519 343 325
Mobil: +420 737 616 637
Email: vinarstvi-polach@seznam.cz

Naše vinařství se především zaměřuje na výrobu sudových vín. V případě zájmu je možno vína naláhvovat, popřípadě opatřit i etiketou. Pokud budete mít zájem tak nás kontaktujte a mi Vám pošleme ceník vín. Při větším odběru je možno dohodnout případnou slevu.


BÍLÉ VÍNA

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ

Veltlínské zelené dává dle vyzrálosti ročníku vína se svěžími, jemně muškátovými tóny. Je to vysoce jakostní víno zelenožluté barvy a s medově lipovou vůní. Doporučujeme je ke každodenní konzumaci.

MÜLLER THURGAU

Z těchto hroznů se produkují vína středně plná,harmonická, spíše měkká a příjemně muškátově aromatická. U konzumentů velmi oblíbená.

RULANDSKÉ ŠEDÉ

Víno z této odrůdy je kvalitní v důsledku vysoké cukernatosti hroznů, ale i vysokým obsahem extraktních látek.

PÁLAVA

Známá odrůda, která má velmi dobrou jakost Jeho chuť je plná, harmonická a kořenitá , s vysokým aroma, s nižším obsahem kyselin a dlouhou dochutí. Má zlatožlutou barvu a v jeho chuti a vůni se objevuje koření - muškát a vanilka.ČERVENÁ VÍNA

ZWEIGELTREBE

Barva vína je intenzivní a v chuti najdeme výraznější kyseliny a třísloviny.Stárnutím tohoto vína se jeho kvalita zvyšuje a stává se měkčím,zlepšuje se i jeho harmoničnost.

CABERNET MORAVIA

Víno této odrůdy vyniká tmavou granátovou barvou a černorybízovými aromatickými látkami. Je charakteristické pro kabernetové odrůdy.

FRANKOVKA

Frankovku poznáme podle tmavěrubínové barvy a plné, příjemné pikantní chuti.V mládí se v něm projevují kyseliny a střísloviny . Po vyzrání se mění jeho chuť v příjemnou kořenitou, spojenou s tóny ostružin a skořice.

MODRÝ PORTUGAL

Víno obsahuje méně kyselin. Poskytuje dobrou, jemně aromatickou a harmonickou chuť.